| mbstm a întrebat:

Cam cat poti slabi daca mananci o saptamana intreaga doar supa de legume?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna daca vrei sa zlabesti fara sa intri in foc calori

Important : o femeie adulta trebuie sa consume in jur de 1.500 conteaza daca ai activitate poti sa consumi mai multe calori ca sa zlabesti trebuie sa consumi cu 300-400 de calori pe zi adica intr-o zi vei consuma 1.100 si daca consumi 400 de calori mai puti atunci vei zlabi - 400 g de tesut adipos
Consuma mai multa apa pentru ca apa trece neobservat prin corp si are 0 calori dar trebuie sa bei cu 30 min. inainte sau dupa ce ai mancat ca sa nu opresti digestia si sa ai mai tarziu probleme de stomac.

o cura cu car vei zlabi 3 kg. pe saptamna si asta iti va asicura portia pe proteine.
la 7 mic de jun un bol de fungi de ovaz 100 g sa nu le cumperi facute pentru ca contin zahar cele din comert si sunt si mult mai scumpe eu cumpar de la Kaufland o punga rosie cu niste case desente si o punga de 500 g costa 2 lei si un facuta 16 lei 400 g pentru a avea toate grasimile necesare agauga in fulgi nuci migdale sau stabide bun! poti sa il cobini cu iaurt. dar inainte sa te pui sa stai la masa bea 2 cani cu apa pentru ca corpul se dizidrateaza in timp ce dormi asta este balabila si cand te duci sa te culci. la mic de jun poti manca si un mar sau 2(100 calori ) sau un ou fiert (120 calori )
la pranz o supa gustoasa + un mar
la cina un fruct sau o leguma + cateva migdale precum provermul dimineata mananca ca un rege la pranz ca un print si seara ca un cersetor happy
Trebuie sa bei 8 pahare de apa si mergi fara rusine cu sticla de apa dupa tine asa fac si fotomodelel.

Si daca vei manca o saptamna intreaga numai supa vei da jos 2-3 kg.
Sper ca te-am ajutat cu drag Stefi.
Daca mai ai intrebari le ascult.

| mbstm explică (pentru andreeaAndreeaB):

Ai vreo idee ce as putea manca la scoala?

| andreeaAndreeaB a răspuns (pentru mbstm):

Pui la scoala poti sa iti iei un mar sau 2 depinde de program multa apa o sticla de 0, 5 L su covrigi cu tarate.

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Pe langa efectul negativ provocat de abstinenta de la consumat carne? (Vegetarienii sufera de o boala numita atrofierea creierului, ca deh, ca omul e prost si e omnivor degeaba dupa gandirea vegetarienilor).

| Bryan_Gîrla_1997 a răspuns:

Ti-as ptopune sa testezi tu fiindca nu o sa-ti faca deloc rau mai ales dupa niste zile de astea pline de carne(hoit)
si poate te gandesti si tu sa devi vegetariana