| Giorgino a întrebat:

Cam de o luna, simt ceva umflat in partea dreapta a abdomenului, in partea superioara, nu am alte simptome.
Stiti ce ar putea fi?

Nu postati raspunsuri de genul : du-te la doctor!

Am sa ma duc luni dar va rog sa-mi spuneti ce ar putea fi!

Multumesc, anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Poate iti da niste semne vezica biliara (fierea), sau un alt organ intern. Daca umflatura se vede sau se pipaie in afara peretelui abdominal, poate fi o hernie, un lipom sau altceva.

| ilovei a răspuns:

Pai nu e apendicita?big grin...

| ColorfulBubbleGum a răspuns (pentru ilovei):

La asta ma gandeam si eu.Si da, chiar ar trebui sa te duci.Nu suntem magicieni sa stim ce ai tu.Sau poate e indigestie.AM un coleg care s-a dus la spital acuzand o durere in partea dreapta si i s-a spus ca are indigestie.happy

| ilovei a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament. big grin....deci luni neaparat la medic:*

| Misshaa a răspuns:

Cel mai probabil e apendicita! Scuza-ma ca iti zic, dar du-te la doctor pentru un diagnostic mai sigur!

| Giorgino explică:

Multumesc pentru raspunsuri, apendicita eu nu cred ca este, nu ma doare cand apas, nu am greturi, stari de ameteli, poate fi de la indigestie.
Azi nu am avut timp dar maine m-a dus sigur.