| UIV27 a întrebat:

Oare din ce cauza simt ceva umflat in partea dreapta a abdomenului? Ma si doare putin burta.am aceasta senzatie de cateva zile. trebuie sa merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. Poate fi o infectie si mori de septicemie. Nu te juca pe aici.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca este in partea de sus a abdomenului este posibil sa fie vorba de o afectiune a ficatului. Daca este jos, poate fi vorba de apendicita. Este posibil sa fie vorba si de constipatie sau balonare.
Dar daca nu iti trece in 3, 4 zile, mergi la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai pus odata intrebarea, aici nu promovam doctori, nu te poti baza pe raspunsurile de aici, pentru siguranta si sanatatea ta, da, mergi la medic

| AnnaAnnne a răspuns:

Da, cel mai bine ar fi sa mergi la doctor. Noi ne putem da cu parerea, dar trebuie sa fi consultat de o persoana specializata care sa ti spuna concret ce ai

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Ai probleme cu ficatul

| Ionut_Deian_1999 a răspuns:

Poate sa fie ceva la ficat. nu sunt sigur, dar am patit si eu ceva asemanator si am avut la ficat.