| NotToday a întrebat:

Cand e cel mai recomandat sa alergi? Dupa ce mananci sau dimineata pe stomacul gol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

Mie mi s-a mai recmandat sa mananc cu vreo 2 ore inainte.cred ca asa ar trebui sa faci si tu, insa incearca sa mananci ceva usor(gen: ceai cu paine prajita, sau altele...)

sper ca te-am ajutat.o zi buna

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa un mic dejun usor.Deci dimineata.Este si aerul mai curat.

Răspuns utilizator avertizat
| Aberdeen a răspuns:

Multumesc

| Jee354 a răspuns:

Pai..Depinde..Daca vrei sa nu mai pui kg. pe tine atunci dupa ce mananci(dar nu alerga prea tare). Daca este o obisnuinta de a ta de a alerga dimineata. Poti sa bei un pahar cu apa daca vrei. Sper ca te-am ajutat.Bafta:*.

| Gsix a răspuns:

Salut. gasesti mai multe sfaturi despre o viata sanatoasa aici http://www.facebook.com/......3085300614

| Teemo98 a răspuns:

Poi eu zic dupa ce mananci dar sa incerci ceva usor si nu multe lichide innainte.BAFTA!

| Deliα a răspuns (pentru Teemo98):

Daca alearga dupa ce mananca va vomita.Se alearga dimineata pe stomacul gol.

| Teemo98 a răspuns (pentru Deliα):

E mai bine dupa ce mananca dar foarte putin nu sa se umfle si daca alearga pe nemancat nu are nici forta si o sa fie slabit toata ziua!

| ALEXE112 a răspuns:

Dimineata este mai racoros nu e multa lume si trebuie sa te duci pe stomacul gol apoi te duci acasa si nu mananci decat peste 2 ore

| GiGiMan a răspuns:

Dupa ce mananci nu prea ai sanse sa alergi doar daca nu vrei sa ti se faca rau....Este bine sa alergi totusi dupa ce mananci ceva foarte usor care sa-ti dea energie sau sa-ti iei ceva de mancat la alergat dar tot ceva usor... Funda?

| Nicol3taaa a răspuns:

Sa alergi dimineata pe stomacul gol, daca te duci dupa ce mananci ai ocazia sa ti se faca rau
.

| CristyCristi a răspuns:

Am auzit multe teorii despre acest lucru.
Sincer cel mai bine dupa cate stiu si am auzit este dimineata cum te trezesti din somn, dar nu pe stomacul gol, un fruct este perfect, un mar inainte sa alergi este ok. Si dupa o ora de alergat poti sa te opresti sa mananci si un Sandwitch din ghiozdan. Ai mare grija sa te hidratezi mult cu guri mici de apa altfel alergi fara folos.