| Ejkoli a întrebat:

Cand imi misc brusc capul, cand ma ridic brusc sau cand ma apas simt asa ca o strafulgerare combinata cu durere si apasare pe dinauntrul capului. Joc fotbal si lovesc mingea cu capul de multe ori iar acum 5-6 zile m-am lovit la ceafa de perete iar asta ma ingrijoreaza, nu mi-am pierdut constiinta, nu am senzatii de greata si voma doar ca m-am lovit eu destul de tare zic eu si nu mi s-a umflat si daca apasam nu ma durea. Sa fie de la lovituri? Dar cu senzatia aceea ce e? Nu am avut tulburari de vedere dar este periculos tinand cont ca au trecut deja 6 zile si nu am patit nimic grav? FUNDA URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te vadă un medic (cel puțin cel de familie/ sportiv).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Posibil si de la lovituri, insa numai un medic poate spune cu exactitate ce ai!
Mergi la medic sa vezi ce ai!
Te pup!

| floppy98 a răspuns:

Acele stari de ameteala si tulburarile de vedere pot proveni de la lipsa vitaminei C

| test1999 a răspuns:

Salut!
Nu te speria, eu joc fotbal de 10 ani, joc destul de sus sa zicem asa. Nu are cum sa fie de la lovirea mingii cu''''capul, poti avea si o simpla sinuzita, poate sa fie si de la lovitura. Este important sa te vada un medic, nu te lasa pe mana celor de aici de pe TPU, este important pentru tine sa fi consultat, intreaba-ti antrenorul pentru fitness(stiu ca la noi sunt putine echipe cu asa ceva pentru juniori) sau medicul echipei. Iti recomand sa te duci la un doctor specialist daca esti dispus sa cheltui 50-60lei. Fotbalul nu merita sanatatea, asculta-ma!

| picasolina a răspuns:

Buna si mie mi se intampla aceleasi lucruri mai ales cand ma trezesc de dimineata(si eu nu joc footbal categoric) deci cum spuneam am fost la medic si mi-a spus ca e din cauzaca nu mananc destul si ca trebuie sa iau vitamine deci e lipsa de calciu nu te speria happy