| Karina_Amalia_1975 a întrebat:

Cand pun mana la operatia de apendicita simt niste noduri, e un pic umflata si ma doare rar cand merg.Ce poate fi, sunt operata de 3 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Allex00 a răspuns:

Adreseaza.te medicului, raspunsul lui va fi mult mai sigur si verdict.
Durerea, poate fi manifestarea unei patologii (sau a unor neregularitati legata de operatie) dezvoltate dupa operatiei. Totusi e mai bine sa te adresezi medicului si ar fi bine sa o faci mai rapid, pentru a nu se agrava situatia.

| Karina_Amalia_1975 explică (pentru Allex00):

Medicului de familie sau la cel care m-a operat

| Allex00 a răspuns (pentru Karina_Amalia_1975):

Medicul de familie initial, el iti va spune unde trebuie sa te adresezi mai exact.

| Karina_Amalia_1975 explică (pentru Allex00):

Sunt șanse sa ma opereze din nou

| Allex00 a răspuns (pentru Karina_Amalia_1975):

Am citit unele cazuri asemanatoare cu al tau, unii au avut nevoie de interventie chirurgicala doar din cauza ca doctorul a uitat ceva in interiorul pacientului, aveau simptome asemanatoare cu ale tale, dar nu e cert faptul ca tu ai ceva de genul. Apropo, posibil sa fie alta patologie la nivelul sistemului excretor( urinar (ceva gen ca calculii renali)), in fine, mai bine adreseaza-te medicului.