| anonim_4396 a întrebat:

Cand se bea ceaiul verde cel mai bine, inainte sau dupa masa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Înainte de masa, dacă dorești sa ti stopeze sau amelioreze pofta de mâncare. Își face efectul mai repede înainte cu 30 minute.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Donsavas):

Dilutia sucurilor gastrice? fermentatia alimentelor inainte de relaxarea Pilorului si trecerea alinentelor in intestin? WOW

| Donsavas a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu știm de ce bea ceaiul, poate omul vrea sa I se taie pofta.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Donsavas):

1. daca nu stii, pentru ce spui "nu stim"? 2. daca nu stii ce se intampla cu digestia : pentru ce dai sugestii eronate?

| Donsavas a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Valeriu, nu noi am pus întrebarea, habar n avem de ce bea ceaiul, poate doar de placere, dar tocmai pentru ca știu îi răspund ca nu e ineregula.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Donsavas):

Intr-o maniera impertinenta folosesti pluralul; dar nu te disculpi cu asta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dupa masa