| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca sunt cauzele pentru care o fata/femeie nu ajunge la orgasm? Exista femei cu probleme sau timpul/durata actului este prea mica sau alte inconveniente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Sunt fete-femei frigide.
Ele pentru a ajunge la orgasm trebuie foarte multă atenţie, pasiune, sinceritate, înţelegere din partea partenerilor.
Ele intră în categoria celor care nu au avut experienţe plăcute în trecut, s-au închis în ele şi sunt foarte greu de exteriorizat aceste etape din viaţa lor. Comunicarea poate ajuta foarte mult.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Lipsa excitatiei, lipsa comunicarii in pat.si mai ales nestiinta partenerului de a face dragoste.
Sau pur si simplu sexul normal nu o mai satisface, ar trebui sa treaca la alte nivele sexuale big grin
Mai pot fi si probleme de naturá fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se spune ca pofta vine mancand, dar este posibil si durata actului, si cel mai mult conteaza starea partenerei, stresul etc.Si este posibil si ca problemele de sanatate sa afecteze enorm de mult viata sexuala...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey... da-mi voie sa ma bag si eu in discutziile femeilorlaughing E ceva ce tine de psihologie(blocaj psihosexual). Sunt si anumite boli care duc la anorgasmie. Anyway...treaba`i cat se poate de simpla: la unele femei actul sexual nu este ceva atat de placut precum la altele dar self pleasure (masturbarea) poate duce la orgasm. Discovery channel; ce m-as face fara el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cele mai multe cazuri, cauza e barbatul. La fel, in situatia in care un barbat e nesatisacut, cauza e femeia. In cele mai multe cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da draga ma numesc bidiga iulian am 34 ani ochi albastri saten. dar ce pot sa-ti spun despre raspunsul tau eu cred si sti ca depinde de efecte de actratile persoanei unul de celalalt
da ca se iubesc sau se doreste sau da ca e dragut sai simpatic sau nu musai sa fie asa e important sa stii sa vb sa fi politicos si respectabil cu acel persoana ca sa ati placa sa te atraga pentru a face dragoste si sa ajungi mai repede la el cu legatura cu el sau ea trebuie sa se placa si an ori ce situatie a puctului de vedere trebuie sa se pla ca uni mai tarziu u8ni din prima clipa si as ma cazuri ca poate si alura sportiva ar conta sau gesturile unui persoane indiferent de persoana a n care sa crezi ca de ce oare nu ajunge asa repede la aceasta intrebare
eu asa cred si suta la smie ca sa a e poat avea si reactia de priviri sau a unui gest politicos si trebuie sa stii si cu m sa iei o ancepere sau sai dai un apropo cu gesturi usoare da ca o femeie dr sau invers nare vreo un pic de actratie a unui persoane e mai putin dorit dar da ca ai o anume atractie fata de persoana respectiva e si ar fi culmea din prima privire sau prima zi de cunboastere sa nu se antample o minune an care sa nu se iubeasca an telegi e asta e parerea mea si ar fi de mai spus dar miar trebui o zi ca sati spun si alte cazuri anticipat bidiga iulian te pupu pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frigida pe naiba...nu sunt buni barbatii...

| kta24 a răspuns:

Preludiu inseamna mult in ce priveste orgasmul iar multi dintre noi nu tinem cont vrem direct actiune iar ea in unele cazuri se termina repede bineanteles ma refer la noi barbatii asa zisul primul numar fata poate avea orgasm nu numai penetrand-o ci si din preludiu doar atingeri si credarea cadrului perfect lumanari parfumate petale trandafiri bai cu spuma muzica adecvata etc eu unu cand imi doresc sa fac imi fac partenera sa se simta bine apelez la ele si va spun sincer ca nu am probleme si parca te simnti si tu mai viril cand iti vezi partenera satisfacuta