| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre aceste remedii sunt mai bune pentru vergeturi?
Vitamina E
Uleiul de masline
Crema de morcovi

FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o cremă care are în componență alantoină/elastină/vitamina A pentru creșterea elasticității pielii.
Vergeturile le poți trata cu lumină pulsativă pentru estomparea lor.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

O cremă pe bază de tinctură de propolis, chiar și tinctura în sine este foarte bună

| IloveME a răspuns:

Ulei de masline!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Îţi recomand această cremă din tot sufletul,
http://www.farmec.ro/......ri-20.html
Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sincer, am incercat crema asta printre multe altele dar nimic....nicio imbunatatire

Răspuns utilizator avertizat
| BeautifullGirll a răspuns:

Vergeturile dispar pe vreme ce cresti. Poti sa le folosesti pe toate dar in zadar!

| AnaHash a răspuns:

Sa iti spun eu ceva din proprie experienta? Am vergeturi de multa vreme, si am incercat tot felul de creme de la ivatherm, vichy, dar au fost in zadar, nu mi-au trecut vergeturile. Ce mi-a trecut cu ajutorul cremelor si al masajelor a fost celulita. Dar vergeturile niciodata! O zi buna in continuare!

| TheCombat a răspuns:

Ii mai bun uleiu de masline am avut si eu