| RedPicture a întrebat:

Care este grautatea optima la 1.69 m inaltime?(57 kg sunt ok?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Esti piele si os. Si sti de ce? (1.)69-57 = 12 (5-15 kg)
Cam atatea kg ar mai trebuii sa iei in plus ca sa fi intr-o limita normala.
Dai pe google imagini "skinny" si vei vedea cum ajungi daca mai slabesti...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce era mai important : dacă eşti fată ( sau băiat ) şi ce vârstă ai!

Bănuiesc că eşti fată şi ai cam 13 anişori...

În aceste "condiţii", greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 60 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, 57 kg sunt OK!

Eventual, dacă nu am nimerit-o cu "bănuiala" de mai sus, îţi poţi introduce datele la linkul următor şi vei vedea mai exact :
http://www.dietetik.ro/info/calculator

Toate cele bune.

| ion933 a răspuns:

Estii putin dolofan dar nu mult cu 3 4 kg

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

- ar mai trebui să slăbeşte câteva kg happy

| anyone2013 a răspuns:

E bine daca arati asa.Dar tie iti place?

| DAYANAdiana a răspuns:

Daca ai 1, 69 indicat ar fi 59 de kg.
mai pune cateva kg si e ok.