| Turquoise_Trofin_liviu_1994 a întrebat:

Care este pasta de dinti cu cel mai ridicat continut de Fluor? M-ar interesa o pasta de dinti din Ro nu made in China a si cat %Contine Fluor big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Http://www2.cmp.uea.ac.uk/......sodyne.jpg
http://i.clubafaceri.ro/......82_big.jpg
Acestea două sunt foarte bune, previn apariţia cariilor, în proporţie mare.Dar şi mai bun este, Sylodent, şi Sylodent Glister,
http://www.sulit.com.ph/index.php/classifieds+directory/q/glister+sylodent

| Turquoise_Trofin_liviu_1994 explică (pentru faramatania):

Da multumesc dar eu caut o pasta de dinti pentru fluorul din ea nu pentru dinti mei daca ma intelegiwinking