| lacrima15 a întrebat:

Care stie ceva pentru balonare? Mentionez ca am gstrita cu Hp si de multe ori cand mananc mi se umfla burta iar dupa doua ore daca u mananc nimic incepe sa ma roada tare la stomac! Ce sa iau pentru balonare? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Redigest,cel mai bun, e doar din plante

| lacrima15 explică (pentru danielaxyz):

Unde-l pot gasi si cam cat costa?

| danielaxyz a răspuns (pentru lacrima15):

La plafar, nu e scump, nu stiu exact cat e

| lacrima15 explică (pentru danielaxyz):

Mersii :*

7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar trebui sa faci un tratament pentru gastrita; odata cu acesta se va ameliora si senzatia de balonare. Ar fi bine sa mergi la medic. http://www.i-medic.ro/boli/dispepsia-sau-indigestia

| lacrima15 explică (pentru doctoressa):

Da! Aceste simptome le am ..multumesc foarte mult.mi-a fost de mare ajutor :* am fost la medic a vrut sa ma mai interneze o data in spital

| comsacodrut a răspuns:

Redigest e bun

| Phanto a răspuns:

Paii, eu iti recomant Triferment e foarte eficient si bun, o sa te ajute. Daca nu apeleaza un doctor sau un farmacist. Sper ca te-am ajutat.