| MariaElenaStoicescu2 a întrebat:

am observat ca de o saptamana ma balonez. Am 59 de km si am si putina burta, dar dupa ce mananc si trec cateva ore, mi se umfla burta foarte mult. Cum as putea sa scap de balonare? Eu am inceput sa fac exercitii pentru slabit acum doua saptamani. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa mananci mai incet, sa mesteci bine fiecare inghitura.
Te mai poti balona daca consumi apa minerala sau sucuri carbogazoase.