| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune calmante pentru femeile care sufera de dureri menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

No-spa, nurofen, ketonal, fasconal, algocalmin, aulin, antinevralgic, piafen...

daniela
| daniela a răspuns:

Aulin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nurofen forte... sau... daca nu scapi nicium... cel mai puternic dintre toate este aulin.

| dy a răspuns:

Desigur ca cele mai eficiente sunt antiinflamatoarele de tipul ibuprofen( Nurofen) sau ketonazol (Ketonal), in special supozitoare (au eficienta mai mare)! Dar daca vrei incearca si cu o sticla de apa calda pe care s-o lipesti de partea inferioara a bazinului... ajuta mult!

| machupicchu a răspuns:

Vidan.

| BUBULINA a răspuns:

Eu folosesc ketonal si indometacin

| Haydee a răspuns:

Nurofen. E bun pentru durerile de cap, de spate sau durerile menstrualebig grin

| Farcas a răspuns:

Nurofen si si o sticla cu apa calutza pe burtica.

| Irina a răspuns:

Am avut si eu problema cu durerile acum cativa ani. o perioada am folosit saridon pana a inceput sa nu isi mai faca efectul iar apoi am trecut pe nurofen. Momentan nu mai am nevoie de calmante

| anonim_4603 a răspuns:

Nurofen

| cutie a răspuns:

Chiar suferi atat de rau? Eu beau un ceai si uit de dureri sau o cafelutzahappy

| Daisy. a răspuns:

Salvarea ta e No-Spalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ibalgin, scobutil, no-spa, nurofen (tablete); indometacin (supozitor); algocalmin, piafen (fiole); ceai de muşeţel.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Algocalmin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine numai Ibalgin functioneaza cum trebuie. Sau o fiola de algocalmin. restul sunt cam slabe.

| crystyna1992 a răspuns:

Eu iau ibuprofen sau algocalmin