| karina_5950 a întrebat:

Ce sa iau pentru dureri menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe mine ma ajuta cel mai mult No-spa si are mult mai putine reactii adverse decat antialgicele sau antiinflamatoarele.

12 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Un antiinflamator de tipul ibuprofen.
http://www.mymed.ro/durere-menstruatie-dismenoree.html

| Awndre a răspuns:

Nurofenhappy. Incearca sa eviti temperaturile scazute in zilele aceleahappy

| fanJBfan a răspuns:

Nurofen forte si ibuprofen e bun... fundita?big grin

| Doloresidk a răspuns:

Ar fi bine algocalmin. Pe mine ma ajuta, dar ar fi bine sa asculti si alte sfaturi.

| pisciutza19 a răspuns (pentru Doloresidk):

Sunt de acord cu tine si pe mine ma ajuta.

| melyyy a răspuns:

Eu iau Nurofen pentru durerewinking

sper ca te-am ajutat :*

| Papusik_4304 a răspuns:

Nurofenwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pastile la farmacie pentru asa ceva...(un ex. - nurofenul pentru dureri, etc), ori - poti incerca sa-ti faci un ceai, pentru moment, precum e cel de musetel/paducel sau de coaja de stejar.
Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baton de penisulina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supozitoare indometacin

| Alexxa10 a răspuns:

Eu de obicei, iau Algocalmin pastila, dar atunci cand nu ma lasa durerea, iau si Algocalmin fiolahappy

| Alinutza_6126 a răspuns:

Aulin sau ketonal sau nurofen foarte