| Odeh_Nadine_1993 a întrebat:

Ce pastile sunt bune pentru dureri menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

No-spa. Dar nu face abuz. Ia numai cand durerea este insuportabila. In rest, mult sport, multa activitate care sa iti distraga atentia, o pernuta calda pe burta noaptea si multa vointa

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Saridon N, Ibuprofen, Nurofen forte.
NoSpa a fost apă de ploaie, în privința mea. Deci, nu mi-a ajutat.
Tu caută să găsești un antiinflamator care ajută organismului tău, care "răspunde" durerii tale. În cele din urmă, îl vei afla...

| Donsavas a răspuns:

Fara pastile! Incearca niste ceai de sunatoare, iti va elibera serotonina, hormonul fericirii, care este miorelaxant si reduce durerea.
Suplimentele de triptofan ajuta cand esti la menstruatie.
Melatonina cand nu poti adormi.
Renunta la zahar. Este dovedit stiintific ca inrautateste starea de sanatate, mai ales femeilor in perioada de ''repaus'' a lunii.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nospa, advil, nurofen, paracetamol.