| zuzukidu a întrebat:

Buna? de ce nu toate femeile au dureri menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ciclul menstrual dureros sau dismenoreea reprezinta o problema lunara ce sta in calea bunei dispozitii a femeilor de toate varstele. Majoritatea femeilor au, cel putin ocazional, dureri la menstruatie. Aproximativ 7% dintre femei prezinta dureri menstruale atat de intense incat sunt nevoite sa intrerupa activitatile zilnice si li se indica repaus la pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate femeile eu dureri menstruale.Nici pe mine la inceput adica in primul an de menstruatie nu aveam nici o durere, dar acum timp de 2 zile am dureri.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Depinde de organism...nu toate reactionam la fel. Eu, de exemplu, uneori am dureri vagi, alteori deloc, doar de cateva ori am avut dureri puternice.

| ClauditzaaTa a răspuns:

Eu cred ca toate vor avea, parerea mea...nici eu la inceput nu am avut nici un fel de durere, dar acum nici nu mai stiu cum sa scap de ele.

Întrebări similare