| zuzukidu a întrebat:

Buna? de ce nu toate femeile au dureri menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ciclul menstrual dureros sau dismenoreea reprezinta o problema lunara ce sta in calea bunei dispozitii a femeilor de toate varstele. Majoritatea femeilor au, cel putin ocazional, dureri la menstruatie. Aproximativ 7% dintre femei prezinta dureri menstruale atat de intense incat sunt nevoite sa intrerupa activitatile zilnice si li se indica repaus la pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate femeile eu dureri menstruale.Nici pe mine la inceput adica in primul an de menstruatie nu aveam nici o durere, dar acum timp de 2 zile am dureri.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Depinde de organism...nu toate reactionam la fel. Eu, de exemplu, uneori am dureri vagi, alteori deloc, doar de cateva ori am avut dureri puternice.

| ClauditzaaTa a răspuns:

Eu cred ca toate vor avea, parerea mea...nici eu la inceput nu am avut nici un fel de durere, dar acum nici nu mai stiu cum sa scap de ele.