| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente exercitii de slabit in zona abdomenului ( si care sa dea rezultate cat de cat bune )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Multi vor spune ca abdomenele sunt utile dar NU e avevarat. Abdomenele nu slabesc, doar dau forma muschilor din zona abdominala, eventual ii intaresc. Dar chiar NU sunt bune pentru a slabi. Pentru asta trebuie sa faci efort cardio-respirator la o intensitate medie (alergare usoara, mers rapid eventual pe plan inclinat, inot, bicicleta etc.) si/sau antrenamente in sala de forta

| Jadis a răspuns:

P. S. Daca te-au convins astea sa faci abdomene, fa abdomene. Asa a facut o prietena timp de 6 luni si nu s-a vazut rezultate

| Ics a răspuns:

Exercitiile de aerobic, abdomene, si sa manananci echilibrat.

| Stefy_5345 a răspuns:

Pentru a slabi intr-o perioada scurta trebuie sa alergi 10 minute pe zi sau sa faci 30 abdomenii in fiecare seara

| Aniii a răspuns:

Pilates pentru abdomene.si alergari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50. Fa-le o data la doua zile(daca vrei sa si slabesti in zona abdomenului)sau doar o data sau de doua ori pe saptamana(daca nu vrei decat sa-ti definesti abdomenul si sa-l mentii plat).
Pentru partea inferioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.

| Piticuuu a răspuns:

Poi abdomenele da trebuie sa faci execiti in echilibu adica nu numai pentru o anumita zona
happy fundabatting eyelashes