| random1620 a întrebat:

Cat costa sa-ti scoti o masea (extragerea) si cat costa sa-ti pui alta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Tarifele le poți afla numai de la clinica unde vei alege sa faci aceste proceduri. Prețurile diferite de la clinica la clinica. O extragere e de la 100 lei pana la 400-500 lei, poate chiar mai mult. Și sa îți pui alta, depinde numai de ce ai tu nevoie acolo, asta discuți cu stomatologul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa scoti maseaua nu costa asa mult, de pus alta costa, si trebuie sa vezi daca mai poti pune alta, daca ai gingia bună merge implant daca gingia este afectată osul, numai poti pune nici implant, dar ce te mai chinuiesti sa pui alta masea?

| random1620 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai credeam ca daca iti scoti o masea trebuie sa-ti pui alta. Adica nu o sa fie un inconfort cand mananci? Nu o sa se strambe dinti?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru random1620):

Nu este o lege ca trebuie neaparat sa i ti pui alta, sunt multi care si au scos maselele si adio nu si au mai pus altele au ajuns la 80 de ani fara probleme, daca tu ti neaparat sa dai o gramada de bani pe implanturi este alegerea ta.

| Frank51 a răspuns:

De scos maxim 300 lei, pus alta maxim 1500 euro.

| Mirel4412 a răspuns:

Toate operatiile astea 2 te costa in jur de 1000-1000 euro, depinde de ce materiale vrei pentru coroana