| feefy a întrebat:

cat de tare te latesti in solduri dupa o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"te latesti" dacă te îngrași foarte mult și nu faci nimic să scapi de kilogramele în plus care în primul rând nu sunt bune pentru sănătate și apoi vorbim și estetic!
Mult sport și o alimentație săracă în calorii, imediat după ce nu mai alăptezi.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Latirea in solduri =ingrasare, nu e obligatoriu sa devii o balena chiar daca esti gravida. Ai voie sa pui pe tine in timpul sarcinii cel mult 12 kg.

| feefy explică (pentru Abh):

Si daca nu ma ingras mai mult decat e normal, o sa raman aprox cu oldurile din prezent?big grin

Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles!

| romancuta02 a răspuns:

Depinde de fiecare organism. Am vazut femei care nici nu ai zice ca un nascut, altele foarte putin se latesc in solduri, altele mai mult. Depinde de organism.