| Bocristi7 a întrebat:

A avut cineva cancer la testicul sau știti sigur cum se manifesta aceasta boala?
Am 16 ani, nu am factori de risc. Am o umflatura mica cam cat boaba de orez cumva ieșită din testicul. Aceasta umflatura e tare. Mie frica că e cancer. Ce credeți e cancer? sadsadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| w0dH a răspuns:

Nu stie nimeni decat urologul.

Răspuns utilizator avertizat
| w0dH a răspuns (pentru Bocristi7):

laughing nu compara consultatia virtuala cu aia reala, du-te la doctor.
ai cancer sau nu, doar analizele vor spune, fii destept si ia-ti o trimitere de la doctorul de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| w0dH a răspuns (pentru Bocristi7):

Cancer iti zic eu sigur ca nu e, sunt foarte foarte foarte rare cazurile la varsta ta.
nu sunt normale acele galme sau galma.
chat ala online e eficient cand vrei sa ti se interpreteze un rezultat la analize sau niste probleme mai usor de diagnosticat.
tu ai nevoie de sfatul unui medic real, care sa iti puna o serie de intrebari, sa iti dea eventual niste analize si sa iti palpeze umflatura.
nu sunt normale, eu nu am si nu am avut niciodata umflaturi pe testicule.

Răspuns utilizator avertizat