| dragos009 a întrebat:

Cat timp trebuie sa ma dau cu crema "bephanten"de la efectuarea unui tatuaj?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Boy91 a răspuns:

Eu nu stiu daca sa decojit, daca mai ii sensibil la atingere, daca te mai mananca

4 răspunsuri:
| Boy91 a răspuns:

Salut,il speli dimineata si seara cu sapun protex iar dupa te dai cu bephanten unguent nu crema, te dai tot timpul cu unguentul, sa nu lasi tatuajul sa se usuce, folosesti unguentul pana se duce coaja, bafta.

| dragos009 explică (pentru Boy91):

Am tatuajul facut de o luna, mai exact..continui cu bephanten?

| Boy91 a răspuns (pentru dragos009):

Eu nu stiu daca sa decojit, daca mai ii sensibil la atingere, daca te mai mananca

| dragos009 explică:

Ok,multumesc frumos!