| samuraiul2007 a întrebat:

Mi-am facut acum vreo 2 saptamani un tatuaj. L-am intretinut cu unguent bephanten pana la caderea cojitei aceia. Iar dupa ce mi-a cazut cojita mi-a aparut niste punctulete albe micute cine ma ar putea ajuta cu un sfat. Un prieten mi-a spus sa folosesc crema doina cu lapte timp de 10 zile. astept un raspun

3 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la o farmacie, farmacista stie cel mai bine de ce ai nevoie... sau la un doctor ceva da la farmacie e mai simplu.
Bafta!

| ninulina a răspuns:

Ori nu a fost facut bine tatuajul, (in sensul ca nu a pus tus sau nu a trecut cu acul pe acolo) ori faci o alergie la acel tus pe care l-a folosit tatuatorul. Daca ai mancarimi sau iritatii iti sugerez sa mergi la un doctor insa daca nu, poti sa-ti iei tatuatorul la intrebari

| samuraiul2007 explică (pentru ninulina):

Nu am nici-un fel de mancarime punctuletele sunt foarte mici nu sunt vizibile doar daca te uiti atent. Tatuorul mi-a spus ca in aproximativ 10 zile imi trec