| anonim_4396 a întrebat:

Cate kilograme trebuie sa ai la 1, 83 metri inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești fată, 73 de kilograme; dacă ești băiat trebuie să ai 78 de kilograme.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dac esti fata:73 kg. Daca esti baiat :80-83 kg.

| elena a răspuns:

73 kg.

| emima a răspuns:

73 maxim 80 dar ce esti baiat sau fata?

bye-bye

| MariuZ a răspuns:

Nu ai specificat daca pentru un baiat sau o fata.

| Nic a răspuns:

Intre 50 si 100.

dai un seach pe google cu textul "calculator bmi" sau mai bine cumparati unul http://www.fungift.ro/......c-0-p.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

70-80 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata 73 kilograme, baiat 83 kilograme