| anonim_4396 a întrebat:

Cate kilograme trebuie sa am daca am 1, 59 inaltime?

8 răspunsuri:
| cristi27 a răspuns:

Ar fi ideal sa ai in jur de 50 de kg la inaltimea care zici ca o ai

| scootsie a răspuns:

Asa e, aproximativ 49 kg. Dar daca esti sanatoasa, poti avea si mai mult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai conteaza si cati ani ai eu am 12 si am 1, 60 si 45 kg laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1,67

| lul23 a răspuns:

Pai undeva la 49, ar fi greutatea ideala... dar cunosc multe fete de inaltimea ta(aprox) si arata bine si la mai mult de 50 de kgwinking... pana in 55 e ok, si mai mult...

| popescum a răspuns:

Ai deja prea multe...

| yoko4steaua a răspuns:

În general, greutatea recomandată se calculează diferit în funcţie de sex (F/M), vârstă, înălţime şi mod de viaţă (activ/sedentar).
Cea mai simplă formulă (nu neapărat şi cea mai relevantă) ar fi:
* pentru greutatea ideală: înălţime-20;
* pentru greutatea normală: înălţime-10.
Da' astea două merg aplicate după definitivarea creşterii, nu în perioada de dezvoltare. În asta merge cum te simţi tu bine. ツツ

| stepup a răspuns:

49kg, atat...cred eu...