| AvalohAlyn a întrebat:

Ce as putea lua pentru un psihic mai bun si care sa ajute la sistemul nervos, imunitate? Ma gandeam la vitamax sau la magneziu cu complex b ...care e mai bun? A luat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai o problema mai bine discuti cu medicul de familie sa iti dea trimitere la psihiatru, nu pune intrebari pe TPU.Nu de altceva dar pastilele de genu asta te pot distruge daca nu sti cum sa le iei, pe mine erau sa ma distruga si cele care mi sau prescris, da am renuntat definitiv la tratament si nu mai am nimic(atacuri de panica in situati cen teste etc.)

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Am fost si iau deja antidepresive...dar voiam ceva pentru imunitate si oboseala, psihic mai energic. Ceva supliment natural. Daca ai renuntat definitiv la tratament fara acordul medicului nu e bine, pot reveni starile acelea, de obicei nu se intrerupe brusc fiindca corpul se obisnuieste cu ele. poate cu medicamente alea ai reusit sa nu mai ai atacuri de panica.Te salut