| AndreeaSt97 a întrebat:

Ce exercitii imi recomandati ca sa slabesc la burta si fese? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În primul rând îţui recomand să acorzi mai multă atenţie alimentaţiei,mergi pe o alimentaţie mai săracă în calorii,fără prăjeli,grăsimi,dulciuri,băuturi acidulate, fast food, mergi pe fructe, legume, mişcare multă.
Pentru burtă sunt bune abdomenele.
Pentru fese suntbune fandările cu greutăţi în mână.
Te pup!

| capricc a răspuns:

Daca vrei slabire localizata este bine sa incerci exercitii de fitness, mai ales cele pe zone dar cu incalzire inainte. Uite un program pentru fesieri de 30 de zile, destul de apreciat zic eu http://fucsia.ro/......e-30-zile/

| Alcy a răspuns:

Salut!
Pentru abdomen am recomandat mereu si am primit multumiri exercitiile lui Billy Blanks, dureaza doar 30 de minute si sunt extrem de eficiente: http://cumul.ro/exercitii-pentru-abdomen/ iar pentru fesieri le recomand pe cele de aici: http://cumul.ro/exercitii-pentru-fese/ le-am inceput recent pe cele pentru posterior dar iti pot spune sincer ca nici cd faceam sala nu aveam febra musculara la atatea grupe, sunt uimita de ele, lucreaza bine si cvadricepsul, abductori, adductori pe langa fesieri. Succes
PS: pe site mai sunt destule sfaturi bune pentru slabit, l-carnitina, gimnastica acasa, etc

| georgian24 a răspuns:

Pai....la burta alearga mult si fa abdomene zilnic si pentru fese poti face fandari cu greutati in mana. sper ca te-am ajutat. succes!

| IulianaIrina a răspuns:

Buna! Poti folosi urmatoarele tehnici:
Circuitul 1
Exercitiul numarul 1
Stati in pozitie verticala tinand cate un picior de o parte si alta a bancii medicinale (sau orice alta platfiorma cu o inaltime mica), si tineti in fiecare mana care o gantera. Din aceasta pozitie indoiti genunchii intr-un unghi de 90 de grade si tinand trunchiul drept aplecati-va pentru a lasa ganterele pe sol. Reveniti la pozitia initiala si aplecati-va din nou pentru a lua ganterele de jos. Repetati timp de un minut. Pentru un plus de dificultate puteti sa va incordati muschii abdominali in timpul executarii miscarilor.
Exercitiu cardiovascular: alergati timp de 1 minut pe loc ridicand genunchii la piept, intr-un ritm cat mai alert.

Exercitiul numarul 2
Stati pe banca medicinala pe spate cu genunchii indoiti si talpile pe sol si tinand in fiecare mana cate o gantera, ridicati mainile pana la nivelul pieptului. Din aceasta pozitie ridicati picioarele de pe sol, incordand muschii gluteali (fesieri).

Exercitiul numarul 3
Stati pe sezut pe banca medicinala cu genunchii indoiti si talpile pe sol, si tinand spatele drept ridicati mainile la nivelul pieptului. Din aceasta pozitie incercati sa va ridicati pastrand in acelasi timp echilibrul si pozitia mainilor, apoi reveniti la pozitia initiala si repetati timp de un minut. Pentru a adauga un plus de dificultate tineti in fiecare mana cate o gantera.
Exercitiu cardiovascular: repetati timp de un minut exercitiul cardiovascular anterior. Si daca te intereseaza mai multe, intra aici: http://www.i-medic.ro/......-feselor;)