| anonim_4396 a întrebat:

Ce greutate trebuie sa aiba un copil de 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ριтʏcнα a răspuns:

Cu vreo 10 kg mai putin decat are inaltimea ta (de ex 12 ani si 1. 55
iar kg 55-10=45 )cam asa aproximativ

7 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Depinde de inaltime.
Pentru a afla greutatea ideala scade 10 cm din inaltime.
Spre exemplu daca in inaltime ai 1, 50, greutatea ar trebui sa fie de 40 kg ( 50-10)

| claudiua a răspuns:

Pai depinde si de inaltime.

| ProjectJackpot a răspuns:

@XoXo, esti foarte amuzanta...laughing! Vezi ca ai gresit. Poate ai vrut sa scrii :Cu vreo 10 kg mai putin decat inaltimea sa. laughing

| ριтʏcнα a răspuns:

Scuzati-mi greseala.Eh.Eram si eu putin grabita. Oricum am editat. Sper sa primesc si eu o finditahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce inaltime are copilul happy in mod normal un copil de 12 ani ar trebui sa aiba 40-45 poate chiar 50 de kg.

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Eu una am 10 ani, 1.53 metri si kg 46 e mult?puppy dog eyes

| Paula13 a răspuns:

Eu cred ca cel mult 40-45 de kg, si cel putin 35 kg, deci cam 37-39 pe acolo
FUnDa?