| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna boala cronica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

O boala care evoluaza lent, tratamentul este de lunga durata si greu de vindecat, o boala care recidiveaza se poate croniciza usor...

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Este o afectiune grava, care necesita tratament intensiv pentru a preveni raspandirea infectiei si chiar in multe cazuri pentru a o salva.

| mihalitza a răspuns:

Deci nu este o afectiune grava, nu te speria, are dreptate Tundenana...