| Joker3134 a întrebat:

Ce inseamna boala cronica?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Bolile cronice sunt boli de lungă durată, adesea incurabile, cu manifestări debilitante care creează un disconfort major și afectează semnificativ viața persoanei. Exemple de boli cronice sunt diabetul, cancerul, hepatita ori SIDA."
-https://deprehub.ro/bolile-cronice/

| TamplaruAnisoara a răspuns:

O boala veche care fie nu se vindeca, fie se vindeca si recidiveaza. Ex ulcerul, colonul iritabil etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o boala grava, boala care nu se poate vindeca sau se poate vindeca si apoi revine
https://scientia.ro/......onica.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Cand eram la scoala si profesorii spuneau asa la colegi, credeam ca se refera la creier/psihic. Nu stiu de ce le-a zis asa ceva, cred ca la cap aveau ei ceva de spuneau asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boala ce nu se poate vindeca definitiv, gen bolile autoimune, lupus, sclerodermia, sindrom sjogren sida, diabet etc astea nu se pot vindeca sub nici o forma.
de multe ori stau si ma gandesc daca depresiile cronice se pot vindeca complet da nu cred, e recurenta!