| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cind ai grasime pe stomac si cum influenteaza sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Banuiesc ca te referi la kilogramele in plus depuse in jurul taliei, am auzit si eu ca nu sunt sanatoase ( este vorba de obezitatea abdominala )
Aceasta pentru că circumferinţa mare a taliei se află la originea unor suferinţe grave: boli de inimă, accidente vasculare cerebrale, diabet, hipertensiune arterială şi chiar cancer.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt medic si nu am auzit formularea asta nicaieri. Cine ti-a spus asa ceva si in ce context. Incearca sa-ti amintesti cat mai exact cum a formulat.

| LuS[z] a răspuns:

Cred ca vrei sa spui ca ti se pare ca esti cam plinuta, nu? tot ce trebuie sa faci este sa te apuci de slabit.sa tii un regim in privinta mancarii si sa faci mult sport