| alma200033 a întrebat:

Hey! Sunt pastile care influențează menstra? De ex. Pastilele de stomac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pastilele de stomac clar nu, eventual antibioticele

| alma200033 explică (pentru Adry05):

Și pot face că menstra sa fie mai abundenta?happy

| Adry05 a răspuns (pentru alma200033):

E posibil da se poate intampla sa-ti fie mai abundenta si fara sa fie neaparat vina pastilelor, si eu mai patesc.

| Lina1993 a răspuns:

Salut, da. E de stiut faptul ca inceperea oricarui tratament cu pastile sau schimbarea in general in stilul alimentar ne poate afecta menstruatia. Spre exemplu, mi-a intarziat menstruatia cu aproape o saptamana pentru ca ma apucasem de un tratament pentru niste probleme cu rinichii