| ralushca_galushca a întrebat:

Ce inseamna daca sangerezi atunci cand urinezi? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daaaaaaa, e graaaaaaaav! Mergi urgent la medic!
Ca femeie, poti avea cistita hemoragica!
E destul de grav!
Si odata avuta... poate recidiva oricand, daca nu ai grija sa previi racelile, infectiile urinare! Se dezvolta tulpini de virusi in infectiile urinare ce devin tot mai rezistenti la tratamentul cu antibiotice! Urgent la medic!

6 răspunsuri:
| alexutzza_3733 a răspuns:

Hematuria consta in eliminarea de urina amestecata cu sange(mai precis cu hematii). Hematuria este un semn intalnit la aproximativ 10% din populatie.Cauzele ei pot varia de la afectiuni banale(cum ar fi o infectie de tract urinar) la afectiuni grave, amenintatoare de viata(cancere de tract urinar sau genital). De accea, este necesar sa consultati un medic cat mai curand posibil!

| lalaghizi a răspuns:

Mergi urgent la doctor, s-ar putea sa ai o cistita.Netratata poti agrava boala si mai tarziu sa ai alte urmari. Fuguta la doctor.Consultatia este usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O infectie probabil... dar mai bine te duci la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este! Mergi la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic URGENT! Un diagnostic corect nu poate fi dat pe net, fara anamneza, fara consult... Si tine minte, orice afectiune este mai grava cand e lasata netratata...

| geoge_tutlean a răspuns:

Poate fi vorba despre o infectie urinara sau multe alte lucruri – BTS, probleme la rinichi, o infectie a vezicii... greu de spus, mergi la medic!