| Tudor7654 a întrebat:

Ce inseamna daca urinezi cam rar si nu o faci de cate ori ar trebui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca-ti provoci singur probleme cu rinichi si s-ar putea pe viitor chiar sa ai asemeena probleme (infectii urinare, pietre la rinchi, infectii la rinichi samd)>

| Tudor7654 explică (pentru Violleta2022):

Si cum e cand ai probleme cu rinichii ce simptome ai? Ca sa stiu daca am sau nu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tudor7654):

De la dureri de spate minore, la unele atat de mari ca la nastere, mai ales daca ai pitere la rinichi si le elimini.
Pietrele la rinichi pot inflama rinichiul, daca nu se pot elimina si poti sa mori, daca nu se intervine rapid.
Alte simptome la urinare: usturimi, dureri in pelvis, eliminari de urina tulbure, maronie sau chiar cu sange.

| Crescent a răspuns:

Tu ce crezi ca ar insemna?

| andreidmbm a răspuns:

Inseamna ca nu te hidratezi corespunzator. Bea mai multe lichide si o sa iti revii.