| IF94TK a întrebat:

Ce metode de albire a dintilor pot fi realizate acasa? Ati incercat/avut rezultate? As vrea sa stiu deoarece sunt dispus sa incerc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bijou a răspuns:

Poti folosi aceasta pasta de dinti http://forever-aloe-vera.eu/produs/191

| LaraLee a răspuns:

Buna.
daca ai capsuni poti incerca sa le mesteci cat mai mult timp sau sa iti faci un scrub din capsuni si cateva picaturi de lamaie si sa te speli pe dinti cu el.

metoda mea ete bicarbonatul de sodiu. de doua ori pe saptmana ma spal pe dinti cu bicarbonat. are un gust cam nasol, dar te obisnuiesti. atentie sa nu periezi dintii foarte intens pentru ca poti rani gingiile si o dai in altele.

incearca sa eviti bauturi acidulate colorate, mancaruri care sunt lipicioase.

succes, Lara

| Solotu a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat de sodiu. Iti albeste dintii.