| Ionut7743 a întrebat:

Ce părere aveți de aceasta dieta?
Credeți ca o sa mă ajute sa slăbesc?
Ziua 1: Mic dejun: o jumatate de grepfruit; 1 felie de paine prajita; 2 linguri de unt de arahide; 1 cana de cafea sau ceai. Pranz: 1/2 cana de ton (la conserva sau proaspat), 1 felie de paine prajita, ceai sau cafea. Cina: 85 de grame de carne (orice tip); 1 cana de fasole verde; jumatate de banana, 1 mar mic, 1 cana de inghetata de vanilie.

Ziua 2: Mic dejun: 1 ou (gatit cum iti place), 1 felie de paine prajita, o jumatate de banana Pranz: 1 cana de branza Cottage (sau 1 felie de branza Cheddar), 1 ou fiert tare, 5 biscuiti crocanti dietetici. Cina: 2 crenvursti din carne de curcan sau pui, 1 cana de broccoli, 1/2 cana de morcovi, 1/2 banana si 1/2 cana de inghetata de vanilie.

Ziua 3: Mic dejun: 5 biscuiti crocanti, 1 felie de branza Cheddar, 1 mar mic Pranz: 1 ou fiert tare si 1 felie de paine prajita Cina: 1 cana de ton, 1/2 banana, 1 cana de inghetata de vanilie. Dupa terminarea celor 3 zile de dieta, revii la alimentele pe care le consumai de obicei, cel putin 4 zile. Poti repeta planul de dieta, dar numai dupa aceasta perioada.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.
biscuiti, paine, inghetata nu au ce sa caute in dieta daca vrei sa slabesti.

| Ionut7743 explică (pentru peperonies):

Am auzit ceva de o chestie sa bei apa cu miere lamaie și piper
Dar nu știu mai multe detalii despre asta...
Ai idee?

| peperonies a răspuns (pentru Ionut7743):

Gandeste-te putin. daca ar fi atat de simplu, ar mai exista oameni grasi? nu ar bea toata lumea apa cu miere, lamaie si piper?
incearca ce ti-am zis eu o lunawinking

| Miga a răspuns:

Eu nu cred ca dieta ta sa functioneze...atita timp cat include inghetata,miincare prajita,carne de porc etc. Sfatul meu este sa maninci putin mai des insa cate putin, pentru ca organismul sa reuseasca sa asimileze hrana. Miincarea trebuie sa fie sanatoasa, pregatita la cuptor sau fiarta, fara multe grasimi. Exclude produsele procurate din magazin, care contin o gramada de aditivi si conservanti.Nu uita ca ultima masa trebuie sa fie cu cel putin 2 ore inainte de culcare.Succes!

| ANDREEA61541 a răspuns:

Eu iti recomand sa faci mult sport, doar sa poti slabi mai usor dar cu condita sa nu mai mananci dulciuri.