| cribus a întrebat:

ce parere aveti despre droguri si cei ce se drogheaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lost.in.rain a răspuns:

Drogurile... La inceput, isi spun sa incerce, numai sa vada cum e. Apoi, mai incearca inca o data ca a fost ok si ce rau poate sa faca? Si continua sa se minta de fiecare data, fara sa realizeze ca deja drogurile au pus stapanire pe viata lor. Fiecare om e liber sa aleaga, numai ca de cele mai multe ori nu ne gandim si la consecinte.

20 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Drogurile sunt nocive, dau dependenta, distrug organismul!
Despre cei care se drogheaza... au nevoie de ajutor!
Trebuie intelesi, ascultati, ajutati! Nu judecati, nu marginalizati, nu respinsi! Ajutati, atat cat se poate!

| clau44 a răspuns:

la începur vrea să simtă "senzaţii tari", iar după aceea nu se mai poate opri, întreptându-se spre cimitir (dacă este prea târziu la o clinică de dezintoxicare), eu nu am şi nici nu o să fiu de acord cu drogurile şi cu cei care se drocghează!

| LuS[z] a răspuns:

O PARERE...nu foarte buna.este vorba cel mai mult de curiozitate cred. cei care au incercat stiu cel mai mult.important e ca trebuie sa se lase!

| alexutzza_3733 a răspuns:

Drogurile sunt foarte periculoase... dupa parerea mea nu ar trebui sa existe... iar despre cei care se drogheaza nu stiu c s spun...nu cred ca sunt eu in masura ca sa ii judec.isi vor da ei seama mai tarziu k drogurile le distrug viata.stii,intotdeauna iti dai seama cand deja este prea tarziu...

| mihalitza a răspuns:

Daca esti puternic si iei viata in piept nu-i poti intelege pe cei ce se drogheaza, daca ai probleme mari insa... Aproape la fel de periculoase mi se mai par inca doua "droguri": televiziunea si internetul(in exces.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre cei care se drogheaza am o parere fff proasta..pt k practic sunt niste oameni ratati k rateaza tot...sh greu o mai i-au d l kpt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drogurile distrug vietile oamenilor, uni chiar au devenit depententi de droguri.toti cei care se drogeaza isi pun intrebarea "care este sensul vietzi?"...noi suntemi liberi in privintza gandiri si vieti noastre...inainte de a face ceva nu ne gandim intai l consecintze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutatil pe cel care drogheza sa se poatr lasa!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E important sa constientizezi intai ca sunt nocive fara sa le incerci, numai uitandu-te in jurul tau si apoi trebuie sa ii ajuti pe cei care se drogheaza fiindu-le alaturi si sustinadu-i! nu trebuie sa ne retragem ci sa ne implicam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca drogurile nu ar trebui sa existe pentru ca multi oamenii nu sint constientii de ce fac v-as ruga sa-mi raspunda cineva daca cineva ce se drogheaza se poate lasa? si cum se cunoaste una persona cind ia pastile ca stiu ca sint mai periculoase decin heroina. va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns anonim:
Despre cei care se drogheaza am o parere fff proasta.pentru ca practic sunt niste oameni ratati ca rateaza tot...sh greu o mai i-au d l kpt

hai sa ii aruncam la gunoi nu? sincer prefer un om care se drogheaza langa mine(ala mai poate scapa)decat un idiot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu au ce face cu sanatatea lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai drogurile in general sunt foarte periculoase... urmariti daca vreti sa vedeti ce poate fc drogurile din tineri pe you tube dilema lui robert

| Alex08062018 a răspuns:

O parere proasta

| Marcus99 a răspuns:

O parere proasta

| Andrei226035 a răspuns:

O parere proasta

| MrThalium a răspuns:

Bai pana la urma sunt de acord cu voi dar lasati-le in legea lor sa existewinking pentru ca toti stim ce fac aceste droguri...straight face cei care le consuma stiu foarte bine in ce se baga laughing Eu fumam acum 1 an de spargeam(nu droguri dar si tutunul e daunator) si pana am realizat ca este daunator nu am incetat m-au prins si la scoala si parintii dar nu ma puteam opri.Pana ce am realizat ca din cauza tigarilor sunt mai agitata vorbesc bazaconii incep sa ma fac palida la fata si sa fiu foarte molesita...iar apoi chiar sa intru in coma sad

| Dan_Radulescu_1998 a răspuns (pentru MrThalium):

Comentariul tau spre sfarsit este eronat... tigarile legale sa te duca in coma laughing sa fim seriosi...

| mihaicorolevschi a răspuns:

Drogurile sung pentru pidarasi dar drogatii sunt niste pidari

| daveddd a răspuns:

Nu va inteleg despre ce droguri vorbiti voi aici,.
Sunt e categorii de droguri -droguri usoare halucinogene adia aici se imparte iar sunt droguri legale halucinogene si ilegale, nu toate creeaza dependenta apoi -droguri grele ceea ce cred ca le stiti cu totiiaici este vorba despre heroina drog injectabil, morfina ameftamina si multe altele si cocaina drog care se trage pe nas astea desigur provoaca dependenta.
Va spun si este foarte adevarat marihuan nu provaca dependenta si nici canabis folosite in cantitati medii doar depinde de organism cand iti vei pune intrbarea :° Hai sa incerc ceva nou °. Multi stiu asta. Atunci depinde defiecare ce alegere face.
Din cate am observat eu mai sus voi vorbiti cred de drogurile tari asa vad. 1% scapa.
Daca aveti nelamuriri in privinta cu ceva intrebatima