| Anonim13265464 a întrebat:

Ce parere aveti despre oameni care rad de cei sasaiti raraiti?
(sunt sasaita si ma deranjeaza cand cineva rade, ma face sa ma simt prost.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stiu cum e. Mereu daca ai un defect sunt oameni care sunt rautaciosi. Oricum, in astfel de momente gandeste-te ca in ciuda acestor deficiente tu poate excelezi intr-un domeniu pe cand ei se scalda in mediocritate. Lumea e rea dar sunt sigur ca ai si prieteni pentru care acest aspect nu conteaza. Am avut si eu un prieten. La scoala vorbea foarte greu, dar cand eu vorbeam cu el vorbea normal. Asta din cauza stresului. Eu am cunoscut fete raraite si chiar mi se pare atragator uneori. Depinde de fata. Daca fata are multe calitati, acest lucru e o calitate in plus. Mie imi place. O fata care e raraita e speciala. Daca e frumoasa si isteata chiar nu e nici o problema.

| remus a răspuns:

Fii cuminte, nu-i lua in seama, rautatea, invidia si egoismul predomina la cei fara 7ani de acasa. Suntem asa cum a vrut Dumnezeu.

| tarziu a răspuns:

Si eu sunt putin rarait, sa simte cel mai bine daca ma pilesc sau daca ma enervez, deci foarte rar. Ma deranja cand eram copil, atunci se simtea si mai tare raraiala, dar m-am obisnuit, am invatat cum sa le intorc vorba celor care faceau misto si nu ma mai pot atinge. Sunt fete care gasesc interesant felul in care vorbescwinking

| shalimar a răspuns:

Iubesc raraitii. i-as asculta vorbind cat e ziulica de lunga.sasaitii la fel.method man e sasait si imi place de el.parerea mea e ca sunt niste idioti cei care rad de altii.in general.gaseste si tu o injuratura cu cat mai multi de sss si intreaba-i daca mai rad dupa ce le-o zici.nu le mai da ascultare. tu ai ceva special si ei nu.

| JoJo a răspuns:

Aceeasi parere ca cea a Irinei. Mie imi plachappy Nu-ti face probleme pentru asta, nu reprezinta un defect, din contra : e o calitate doar a voastrahappy Nu-i baga in seama pe astia "inteligenti".

| silver19 a răspuns:

Cei care fac asa ceva sunt niste cocalari plictisiti de viata si altceva nu mai stiu ce sa faca decat sa rada de ceilalti.Nu-i baga-n seama.

| Irina a răspuns:

Mie chiar imi plac, au ceva al lorhappy

| LightBlue a răspuns:

Incearca sa-i pui in locul tau. de exemplu fa`i sa inteleaga ca daca ar fi si ei sasaiti sau raraiti n`ar rade de ei insasi big grin si daca nici asta nu inteleg inseamna ca ei chiar vor sa te faca sa te simti prost... sau nu gandesc. parerea mea... scuze daca deranjaza pe cineva raspunsul meu

Răspuns utilizator avertizat
| scumpikkk a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci probleme ca doar nimeni nu-i perfect, daca cineva rade de tine ii intorci spatele si mergi mai departe, poate tu ai altceva deosebit ceea ce ei nu au tongue

| biafresh a răspuns:

Eu sunt raraita. De multe ori lumea ma punea sa zic : " Rica nu stia za zica r, ratusca, ramurica." Dupa parerea mea este un dar sa fi rarait sau sasait. Te face diferit de cei din jur, iar cei din jur sunt frustrati de faptul ca ei nu au acel ceva special.

| maria_5257 a răspuns:

Parerea mea...depinde de cum o fac acei oameni care rad de oamenii sasaiti. eu una ador persoanele sasaite! persoanele sasaite imi par dulci si acel ras ar fi unul de drag.