| lore_9594 a întrebat:

Ce parere aveti despre vaccinarea impotriva cancerului de col uterin? Daca ati avea o fetita, ati fi de acord cu vaccinarea sa? Acum am inteles ca vor sa vaccineze fete de la 13 ani.Va rog, astept raspunsuri! multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Mie mi se par dubioase multe medicamente si incerc sa le evit. Daca e chimic, mi-e greu sa cred ca face ceva bine fara sa faca si niste ravagii in organism. Asa ca nu, nu as fi de acord cu vaccinarea ei; i-as face in paralel educatie sexuala si ar merge regulat la ginecologie, pentru testare si examen.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sustin foarte mult aceasta vaccinare, mai ales ca este eficienta si ca are putine incidente fata de alte vaccinari. Fetele care vor fi vaccinate vor avea alta sansa la viata, practic. Daca as avea de gand sa mai am un alt partener sexual de-alungul vietii, m-as vaccina fara sa clipesc.

| micurutza2005 a răspuns:

De aia e vaccin sa nu faca cancer de la varste destul de tinere se poate intampla chiar de la 30de ani, cum sa nu o vaccinezi pe fiica ta contra acestui cancer nimicitor bucura-te ca exista asa ceva sa o protejeze eu nu inteleg ce atata suspiciuni doar nu a fost inventat de boschetari, sunt niste oameni cercetatori in spatele acestei inventii de vaccin care au depus o munca pentru el si nu l-ar da pe pielea unor fetite, copii daca nu ar fi ceva bun, zau nu va inteleg mamelor, nu vreti binele fetitei voastre, e de bine nu de rau acest vaccin, deci nu mai sta pe ganduri si fi o mama deschisa la minte si evoluata nu una demodata si lasa fata daca o ai sa faca vaccinul.

daniela
| daniela a răspuns:

Deci ce sa-ti spun...eu am platit vaccinul si i l-am facut deja de 2 ani fete mele. Rudele si prietenii mei doctori m-au sfatuit sa i-l fac

| blue_butterfly a răspuns:

Nu am incredere in aceste vaccinuri. Vezi si o parere mai avizata aici: http://www.youtube.com/watch?v=HqsQVqd5A_Q&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu am mai scris, sunt de acord, daca as avea o fetita as fi de acord, mi se pare ok, m-am documentat am citit, este ok, nu va luati dupa argumente sterile nejustificate, cei care spun nu, o sa observati ca nu stiu nici macar ce-i ala.