| Anonymous56 a întrebat:

Ce pastile se recomanda pentru invatare mult mai usoara (adica sa retii mult mai usor ceea ce inveti)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

SUnt multe pastile, dar cea mai buna este atmosfera, adica sa-ti creezi o atmosfera pentru lucru/invatat. Asta inseamna sa indepartezi orice lucruri care te-ar distrage, cel mai bine este sa fie liniste desi unele persoane prefera sa invete cand merge muzica. Pentru o capacitate mai mare de invatare, este bine sa ai o dieta corespunzatoare, complexul de vitamine B, zincul, lecitina ajuta la invatat dar este mai bine sa le iei din surse naturale. Grasimile sunt importante pentru creier, este bine insa sa consumi grasimi "bune" - omega-fat 3 care se gasesc in seminte si nuci (neprajite) si in pestele oceanic.
Spor la invatat.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Licitina este foarte buna pentru ca e un produs naturist, care intretine memoria. Se poate administra in medie 4-8 saptamani cu pauza de 10-20 de zile. Administrarea licitinei se face in timpul mesei sau dupa masa.

| DeeDee a răspuns:

Lecinita. Pe mine Memo Plus nu m-a ajutat deloc.
Si creaza-ti o atmosfera, gaseste-ti o motivatie si un sistem de recompensare pentru ceea ce ai reusit sa inveti.

| DeeaLove08 a răspuns:

Lecitina
cea mai buna e aceasta: http://www.pcfarm.ro/......DoppelHerz

| ATHOS a răspuns:

Exista o singura pastila si se numeste "Invatatul logic". Mai exista, totusi, o conditie si anume sa fie dublata de efortul propriu.
Bafta!

| laurentiu a răspuns:

Pastilele oricare ar fi ele iti da decat o stare de bine asa dar nu exista pastile care iti maresc capacitiatea de invatare iti dai seama ce ar insemna? toata lumea ar iesi inginer, doctor, etc.
cel mai bine este sa te analizezi pe tine sa vezi intre ce ore poti sa inveti cel mai bine, eventual diminineata si seara repeti!

| pwp a răspuns:

Memo plus=ii face reclama big grin

| ahlrh a răspuns:

Atentie, Memo+ e pentru persoanele de +18 ani

| cristi_8689 a răspuns:

Memorex se numesc pastilele, daca sunt bune nu pot sa-ti spun, ca nu le-am incercat.
Consulta un doctor!

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Daca te contrezi iti i-a 10-15minute, daca nu poti sa stai ore in sir...Nu cred ca exista, parca era ceva MemoPlus(intreaba farmacistu/a)

| Desabafo a răspuns:

De recomandat e Memo Plus. M-a ajutat foarte mult in perioada de teze si toate cele. ATENTIE! Exemplu : Sa zicem ca iei Memo Plus dai examenu sau ce ai de dat tu trebuie sa mai continui sa iei pastile ca pot sa aiba niste efecte mai "ciudate" sa stii tot ce ai facut tu in casa unde ti-ai pus cheile, telefonul, banii si toate cele si daca nu il mai iei sunt sanse sa uiti cam tot ce ai invatat in perioada cand ai luat memo plus.

| Some0ne a răspuns:

MemoPlus (doar asta stiu, dar ii cam scump)
happy :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia niste lecitina