| CosmiNeeel a întrebat:

Cum faci sa inveti mai usor, sa retii repede si usor?

^^

Răspuns Câştigător
| iDizzySmile a răspuns:

Pai fi atent eu am niste trucuri ca sa retin mai usor...imi fac rezumatul lectiilor pentru ca atunci cand scrii inveti mai usor + ca mananc ciocolata neagra care se zice ca te ajuta sa retii informatiile iar inainte sa dai testul sau sa te asculte sau etc...mai citeste de vreo doua ori:]------->iti garantez 100% ca merge.

5 răspunsuri:
| Bitter a răspuns:

Subliniezi ideile principale cu ceva colorat, si le inveti pe alea.

| tzintar a răspuns:

Sa-ti doresti acest lucru. Sa fii atent la ce inveti. Sa te captiveze. Si sa faci exercitii permanent de memorare sau de gandire (pentru stiinte exacte preponderent).

| ГЭOPГИ a răspuns:

Pai eu cand vreau sa imi invat cant acele lucruri.deci incearca sa canti ce ai de invatat.chiar mergebig grin

| AR1373 a răspuns:

Cel mai usor este sa citesti cu atentie si sa nu te gandesti la nimic iar daca vrei sa iti impresioneti profesorii spune lectia cu cuvinte inventate de tine.