| RaulMA a întrebat:

Ce poate sa aiba o fată daca o doare pe sub burtă si o doare şi in spate in zona rinichilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt mult prea multe cauze si/sau motive care pot provoca balonari sau cresterea in volum a abdomenului inferior adica in zona ovarelor si a uterului. In asemenea situatii se impune efectuarea unei consultatii, prima data de catre medicul de familie. Nu se poate oferi un raspuns avizat si obiectiv fara sa fii consultata in mod efectiv. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| liliana77any a răspuns:

Poate este in aceea perioada, cel mai bine este sa consulte un doctor sau sa mearga la farmacie.

| alex0297 a răspuns:

Salut!
Din cate am vazut are si hematurie(eritrocite-globule rosii in urina) cel mai probabil e o litiaza renala(piatra la rinichi).La ce medic ati fost? De familie sau urolog? Si cum se numeste medicamentul care i s-a prescris?

| RaulMA explică (pentru alex0297):

Uractiv dinăla i-a dat.

| alex0297 a răspuns (pentru RaulMA):

Mergeti la un medic urolog neaparat, uractiv nu ajunge, e numai extract din plante care s-ar putea sa aiba efecte slabe asupra bacteriilor si prietena ta are sange in urina ceea ce inseamna ca e destul de grav. Trebuie sa mergeti la un medic urolog pentru a i se face o ecografie pentru a se vedea daca nu cumva are litiaza renala(pietre la rinichi) si in cazul in care nu are poate fi o infectie, va trebui sa faca o urocultura. Nu mai stati acasa mergeti cat mai rapid la un medic urolog.

| LaviChu a răspuns:

Pot fi simptome premenstruale. Inainte de perioada lunii unele fete intimpina dureri la ovare si/sau rinichi. Uneori chiar greturi.
Desigur pot fi si alte afectiuni ai grave si atunci e indicat sa mergeti la medic

| 12345678877 a răspuns:

Apetit sexual scăzut happy