| lBroken69 a întrebat:

Salut,TPU! Ieri dimineata m-am trezit cu o durere de spate, jos in zona rinichilor...inca ma doare.Dar am observat ca atunci cand aplec capul in joas, doare mai tare...ce explicatie poate fi asta? Sau de la ce poate veni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Muschii spatelui, intercostalii. Pune niste sare fierbinte in zona in care simti durerea. Sarea incalzita o poti pune intr-o batista.

| lBroken69 explică (pentru suffarstar):

Cum sa o incalzesc?

| suffarstar a răspuns (pentru lBroken69):

Pe aragaz, intr-un recipient metalic. Daca ai sare grunjoasa(mare), e perfect. Daca nu, poti folosi si obisnuita. O incalzesti bine si apoi o pui intr-o batista sau, mai comod, intr-un ciorap, evident, curat.

| lBroken69 explică (pentru suffarstar):

Aveam cateva kg de sare de pentru tratament cu namol, mi-a facut bine happy

| suffarstar a răspuns (pentru lBroken69):

Ma bucur, ai grija de sanatatea ta. happy

9 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Sa pui o caramida calda pe spatele tau, in zona unde te doare sau pui perna electrica sa-ti incalzeasca spatele! Ma gandesc ca s-ar putea sa mergi le medicul de familie sa te consulte pentru ca este posibil sa ai o piatra la rinichi! Daca ai mancat ceva sarat prea mult, de asta doare rinichiul dar incearca sa te opresti din consumul de sare si de la produsele sarate cateva zile si o sa vezi ca daca trece durerea sau nu de rinichi! Daca trece inseamna ca nu ai nici o problema, nici o piatra la rinichi!

| lBroken69 explică (pentru untu):

Omule nu e piatra la rinichi...si la miscari ma doare cateodata.ti-am zis. aplec capul si pana acolo simt o durere.

| untu a răspuns (pentru lBroken69):

Atunci ce mai stai si ce mai cauti la TPU? Daca e de la munca, ai nevoie de un masaj pe la spate si de o frectie cu un spirt medicinal sau o tuiculita foarte tare de la prima distilare(0, 5l) pe care il gasesti la cineva cunostiinta sau o rude de la tara! Daca nu trece, mergi la medicul de familie!

| lBroken69 explică (pentru untu):

Am 15 ani. Oricum mi-a trecut dupa 3 zile, am dat cu niste Sindolor si niste masaj.

| untu a răspuns (pentru lBroken69):

Pai,vezi? Ai gasit singur solutia! Insanatosire grabnica!