| anonim_4396 a întrebat:

Ce remedii sunt folosite pentru cicatricea unei rani pe penis?(Fara misto! )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crema de galbene

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi mult mai indicat parerea si sfatul unui medic...
Un tratament luat dupa ureche da complicatii.
O zi bunahappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Patlagina. Este un remediu natural foarte bun. In prealabil un dezinfectant (betadina). Acum este perioada de cules.
http://leacuridinplante.blogspot.ro/......inuni.html

| KodrutZ a răspuns:

Crema de galbenele (sint nspe combinatii pe piata) sau tinctura de propolis NONALCOOLICA (foarte important, daca nu vrei sa te usture ca naiba) - e un spray de la TIS.

| Fatamuntilor a răspuns:

Asfel de rani au de regula o cauza si nu trebuie tratata ca si cum te-ai fi taiat la deget.
Mergi la medic!

| SkyPilot a răspuns:

Neaparat la medic. Pot apare complicatii serioase.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Alifile de unguent; gen nidoflor

| BobPiatra a răspuns:

Trebuie sa fi muscat de un unicorn si se vindeca big grin du-te la doctor.