| andrei4242 a întrebat:

Ce sa fac sa ma ingras? Mananc pana nu mai pot de 3-4 ori pe zi... si tot slabesc rolling on the floor). Ajutorr rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Lasa sfaturile de pana acum se vede ca nu se pricep, fiecare om are acel ceva ce se numeste metabolism si el ne defineste felul de a fi ca si fizic.
sunt 3 criterii de baza care tot incerc sa le explic pustilor ca trebuie sa le mentioneze 1> varsta; 2- inaltimea; 3 - greutatea! ca ex. daca ai 13 ani 1, 80 m si 45 kg nu este de speriat pentru ca in timp organismul se schimba, o problema este cand in ai 30 de ani si trasaturile pe care le-am zis.
Daca vrei sa te lamuresti mergi la un medic nutritionist bun si te va ajuta el sa te ingrasi cum trebuie si dupa niste pasi si o dieta adecvata pe tipul tau somatic; asta nu se fac dupa ureche; eu de exemplu pot sa ma ingras mancand mere tu nu o sa poti face asta de ce? pentru ca avem organisme diferite! deci mergi la medic, o sa coste ceva dar este singura varianta.

| Valentyna290497 a răspuns:

Trebuie sa mananci mult si rar!
Dar exista si persoane care nu se ingrasa datorita problemelor de sanatate (chiar daca nu stiu de existenta lor)!
Iubitul meu este slab si mananca exagerat de mult dar are ceva complicatii la stomac si nu se ingrasa

| alesaro a răspuns:

Depinde ce inseamna sa te ingrasi. Nu vorbim de grasime, nu e sanatoasa, "ingrasarea" sanatoasa se refera la cresterea in masa musculara. Nu te gandi la culturism, este vorba despre modelare. Intra pe http://www.SlabescUsor.ro (numele te poate induce in eroare) si hai sa vorbim!

| liliforever2012 a răspuns:

Buna...nu trebuie sa mananci mult cand te duci la masa adica sa mananci de nu mai poti
Trebuie sa mananci putin dar mereu
adica sa ai vreo 5 mese pe zi dar sa mananci cate putin
sper ca te am ajutat :*