| KKZKZJSIAIOS a întrebat:

Ce se întâmplă dacă cățelușa mea a rămas împerecheată cu un Bichon Maltez? (Menționez că are 8 luni, ea este Bichon Havanez și abia i s-a terminat prima perioadă de menstruație)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Cel mai probabil, din împerecherea lor, va rezulta o corcitură. Câinii sunt capabili de reproducere de la vârsta de 8 luni, deci este totul ok! Asigură-te doar ca partenerul să nu fie mai mic de 8 luni!

| KKZKZJSIAIOS explică (pentru MeisterSchnitzel):

Mulțumesc din suflet pentru răspuns!?
Eram speriată doar pentru că am crezut că nu este bine pentru că este prea mică, am înțeles că împerecherea se poate face după vârsta de 1 an jumate-2 ani.
Iar partenerul are 1 an și 4 luni, îl dețin și pe el, am fată și băiat!

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Va rezulta o mică blăniță de bichon. happy Havamaltez. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor iesii pui de Bichon Malvanez sau Bichon Havaltez.

| KKZKZJSIAIOS explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri!?