| Pikmin a întrebat:

Ce se intampla daca dorm in aceeasi camera cu un soarece? Exista risc sa iau vreo boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti "pisicuta", atunci soarecele se teme mai tare decat tu. big grin

Monteaza o capcana de soareci sau un dispozitiv electronic de indepartare a rozatorilor si gandacilor + un somnifer. Astfel soarecele nu te va deranja noaptea.

| RAY a răspuns:

Probabil te place, invită-l în pat, nu îl lasă asa ca e rece acolo jos

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista si acest risc, fiindca soarecii sunt purtatori de microbi, virusi si boli.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate, soarecii sunt purtatori de boli, insa ma mir cum pe hamsterii aia pune omul mana, ca si ala tot soarece e zic eu, ala nu mai are boli?!

| Dismally a răspuns:

Riscul exista dar probabil nu vei pati nimic, pe vremuri la tara erau soareci peste tot si oamenii cam traiau cu ei.

| Lukasssz a răspuns:

Atata timp cat nu te musca, nu se poate intampla nimic rau

| Werrich a răspuns:

Eu am tinut un hamster in acvariu in camera mea de dormit si nu am avut nimic.

| dinaprilie a răspuns:

Soarece "domestic" sau ce fel de soarece? Cei de tomberon da, pot purta diverse boli printre care unele pot ajunge la om.

| Legion7X a răspuns (pentru dinaprilie):

Da, domestic laughing ăla ce ști tu este hamster

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Șoarecele nu se suie în pat sa te muște, lor le este teama mai rău decât îți este ție de ei, asa ca nu ai de ce sa te temi. Ia otravă de la o farmacie veterinara și scapi repede de ei. În rest din aer nu se transmite nimic de la șoarec, doar în cazul în care acesta te musca, dar nu se va întâmpla ta acest lucru.
Succes, și stai liniștita, nu te speria pentru un lucru insignifiant.

| gigite a răspuns:

Da, boala "soariciara" si apoi boala "pesta soricina".

| LostForForever a răspuns:

Te mușca de ureche și fugi cu el prin camera laughing)

| Bella_Izy_1996 a răspuns:

Dacă nu se apropie de tine, nu