| bubulicutza a întrebat:

Ce se intampla daca esti virgina si ei pastila de a doua zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca cineva ti-a spus ca sunt niste bomboane cu gustul de mentosane sa stii ca te-a mintit. Ar fi indicat sa citesti despre ce actiune au si mai ales despre posibilele efecte devastatoare asupra organismului si sistemului hormonal. Se folosesc doar in cazul in care iminenta instalarii unei sarcini este inevitabila si se administreaza DOAR la indicatia medicului ginecolog.

| OldSoul a răspuns:

Ramai virgina...
Nu are ce sa se intample, e un fel de frectie la picior de lemn.

| minrest a răspuns:

Acelasi lucru care i se intampla oricui o ia, o dereglare severa hormonala cu urmari grave.

| danutzu96 a răspuns (pentru minrest):

Da, nu vad de ce te-ai juca cu un medicament asa periculos.

| danutzu96 a răspuns:

Daca esti virgina nu vad de ce ai avea nevoie de pastia aceea (Postinor parca ii zice ) si actioneaza la nivel hormonal (contin o mare cantitate de estrogeni şi progestative)
http://www.totuldespremame.ro/......-a-doua-zi
Daca nu esti disperata sa ramain insacrinata (aceasta pastila fiind contaceptie de urgenta ) NU ar trebui sa o iei.
PS: Mai costa si mult.

| lBroken69 a răspuns:

O să ai nişte dereglări hormonale mari în organism.Nu face asta,pentru că după te vei plânge că nu-ţi vine mentruaţia regulat, sau nuştiu ce lichid îţi curge, ori alte din astea.
Pastila de a doua zi o foloseşti doar dacă faci sex neprotejat, şi o iei a doua zi, pentru a nu începe sarcina.