| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca o femeie ia viagra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Viagra a fost sintetizata pentru a fi utilizata in combatearea hipertensiunii si a anginei pectorale. Efectul asupra functiei erectile este doar un efecta advers care a fost prea puternic pentru si mai insemnat decat cel impotriva anginei pectorale. Din aceasta cauza, in acest momement, e folosit doar pentru tratarea disfunctiilor sexuale si impotriva hipertensiunii arteriale pulmonare.
Viagra se da femeilor cu insuficienta cardiaca si cu hipertensiune arteriala pulmonara.
Viagra exista doar pentru barbati, fiind o marca inregistrata. Denumirea "viagra pentru femei" e folosita, impropriu, pentru a numi un drog folosit in stimularea secretiei de lubrifiant la nivelul vaginului, folosind astfel o denumire foarte cunoscuta pentru a-si face reclama cat mai ieftin. Asta e o practica ilegala, si, de obicei, e vorba de o afacere ilegala cu pastile dubioase.

mlm
| mlm a răspuns:

Hai sa va zic ceva:exista viagra si pentru femei, dar picaturi ca sa o vada mai marelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Viagra destinată femeilor crește dorința sexuală, performanță, etc.
Reacții adverse sunt multe dacă ia o tabletă de viagra pentru bărbați.
Sper că știi că sunt pastile pentru ambi parteneri?!
Pa, pa.