| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt acele "granule" albe de pe amigdale? Scot periodic cate pot cu betisoare de vata insa cred ca sunt f multe in locuri inaccesibile. Au un miros urat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt normale. Ai o infectie cronica si alea sunt dopuri de puroi din criptele amigdaliene. Eu n-am nici macar una si nu e normal sa ai. Du-te cat mai rapid la un ORL-ist, dar in prealabil nu iti curata amigdalele cu nimic macar doua zile.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Mergi la doctor... din cate stiu eu, daca ai puroi trebuie sa iti dea antibiotice...nu sta asa deoarece se poate agrava.

| Miruuuuu a răspuns:

E puroi.si eu am avut si a fost assa de rau incat a trebuit sa ma internez. fugi la un doctor

| just|breathe a răspuns:

Este puroi.Si eu ma pricopsesc cu ele cand racesc si mi-se umfla amigdalele.Nu cumva ai gripa? Nu, nu porcina.laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@noname - le am permanent, as putea sa scot zilnic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc brigaela